Futboll-Kategoria e parë, mbyllen ndeshjet e javës së 7-të, Dinamo mund Besëlidhjen 2:0 dhe merr kryesimin e grupit A

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Me dy sfidat e luajtura pasditen e së hënës, Dinamo-Besëlidhja dhe Oriku-Partizani janë mbyllur ndeshjet e javës së shtatë të Kampionatit Kombëtar të futbollit të kategorisë së parë për grupin A. Në çiftin Dinamo-Besëlidhja që luhej për kreun e renditjes, me dy golat e shënuar nga Da Silva 16′ dhe Xhixhua 90’+1, blutë kanë fituar me rezultatin 2 me 0 duke marrë edhe kryesimin e këtij grupi me 16 pikë të grumbulluara duke spostuar kështu nga vendi i parë Burrelin, i cili një ditë më parë gaboi duke lënë dy pikë në transfertë me atë barazim 1 me 1 ndaj Erzenit.  Ndërkohë, çifti tjetër, Oriku-Partizani luhej për fatet e mbijetesës në kategorinë e parë ku Partizani fitoi me golat e shënuar nga shkodrani Marinaj në të 49-tën dhe Ahmetaj në të 75-tën. Kjo fitore e të kuqve e ngre Partizanin në vendin e pestë me 7 pikë duke lënë prapa  Orikun me 6, si dhe Veleçikun dhe Vorën me nga 4 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -