Thursday, April 18, 2024

Futboll Kategoria e Parë-Sot, ndeshjet e javës së 24-të, të pesë duelet nisin në orën 14:00

Lexo

Kategoria e Parë do të zbresë në fushë ditën e sotme për të zhvilluar ndeshjet e javës së 24-të të saj. Takime dhe ndeshje mjaft interesante jan në program, ku ka përplasje të forta mes ekipeve.

Të 5 ndeshjet do të luhen ditën e shtunë në orën 14:00. Superndeshja e kësaj jave është derbi i Myzeqesë mes Lushjes dhe Apolonisë. Po jo vetëm kaq pasi vëmendja do të jetë edhe në Kavajë, ku dy ekipet e kreut do të duelojnë me Luzin dhe Besën.

Në transfertë do të luajnë dy ekipet kryesuese. Bylisi do të sfidojë Luzin, ndërsa Elbasani vihet përballë Besës. Burreli pret Vorës, ndërsa interesant do të jetë përballja mes Kastriotit dhe Flamurtarit si dhe dueli mes Korabit dhe Tomorit.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img