Futboll moshat-Derbi shkodran,U-17 Shkodra- Vllaznia 1:1, U-19 Shkodra-Vllaznia 0:5

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Superiorja e moshave në futboll përballi sot në fushën sportive të Barbullushit Klubin e Futbollit Shkodra me Klubin e Futbollit Vllaznia. Një derbi ky, që falë ecurisë së mirë së periudhës së fundit të skuadrave të klubit Shkodra ka filluar të ketë interesimin e duhur në opinionin sportiv shkodran dhe më gjërë. Dy ndeshjet në fjalë të kategorisë moshave U-17 dhe U-19 ishin për llogari të javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar në nivel Superiore.

Sfida e parë ka përfunduar në barazim 1 me 1, me gola të shënuar nga Gjelaj në të 42-ten minutë për KF Shkodren, ndërkohë që goli i barazimit për kuqeblutë e Vllaznisë u shënua nga Dodaj në minutën e 75-të. Më pas, radha ka qënë për derbin numër 2 të kësaj dite, Shkodra-Vllaznia për kategorinë e moshës U-19. Ndryshe nga ballafaqimi i 17 vjeçarëve që kishte rivalitet në fushën e lojës, këtu dominimi i Vllaznisë ka qënë i dukshëm, aq sa në përfundim të ndeshjes rezultati ishte, Shkodra 0 dhe Vllaznia 5.

Për kuqeblutë, golat u shënuan nga Pjeshka në minutën e 30-të, Alivoda në minutën e 65-të, Spahija në të 76-tën, Bebeziqi në të 78-tën dhe Nikaj në të 81-tën minutë duke vulosur kështu fitoren e thellë të Vllaznisë me rezultatin 0 me 5.

Pas javës së gjashtë, Vllaznia U-19 e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani kryeson e vetme tabelen e klasifikimit me 16 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -