Superiore moshat-Sot, dy derbi shkodran në Barbullush. KF Shkodra-KF Vllaznia për U-17 dhe U-19

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Kampionati Kombëtar i Superiores së moshave ka rezervuar këtë javë dy ndeshje interesante për grupin A. Është derbi tradicional, KF Shkodra-KF Vllaznia për U-17 dhe U-19, ndeshje këto që do të zhvillohen në fushën sportive të Barbullushit duke qënë se Shkodra është pritëse këtë javë. Të parët do të që do të zbresin në fushë janë 17 vjecarët, ndërkohë që me shumë interes pritet ndeshja e dytë, ajo për kategorinë U-19.

Vllaznia e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani vjen në këtë përballje si kryesues i grupit, ndërsa Shkodra me trajner Rudi Piraniqin rënditet e treta në klasifikim. Përtej rezultatit që mund të prodhojnë këtë ndeshje, ajo që duhet theksuar ka të bëjë me elementin cilësor që kanë këto skuadra në gjirin e tyre, perspektiva dhe destinacioni i të cilëve është për të luajtur me sukses në të ardhmen edhe në kategoritë e larta e të rriturve.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -