Futboll Superiore –Java e 24-tërt, mbyllen në barazim pjesët e para në Tiranë dhe Korçë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Pas dy takimeve të luajtura ditën e djeshme, ku Vllaznia u mund në stadiumin “Loro Boriçi” nga Bylisi me rezultatin 1-2( Dilaver 15′ / Spahiu 76′,  Anthony(p) 93′) dhe Kukësi barazoi me Apoloninë 1-1 (Ibraimi 45+2′ (p) / Gjata 86),  java e 24-tërt e Superiores së futbollit shqiptar vijon sot edhe me tre takimet e tjera.

Dy prej çifteve kanë startuar në orën 13.00. Në stadiumin “Selman Stermasi” po luhet derbi, Tirana-Partizani ku 45 minutat e para janë mbyllur në barazim 1 me 1. Të parët shënuan të kuqtë me anë të mbrojtësit Belica në minutën e 28-të, ndërkohë që bardheblutë barazuan me një gol spektakël për nga mënyra e realizimit me anë të Hoxhallarit në minutën e 39-të përmes një goditje dënimi. Barazim edhe në stadiumin “Skenderbeu” të Korçës në mes Skenderbeut vendas dhe Laçit myafir. Por, në ndryshim nga derbi i kryeqytetit, këtu barazimi është i bardhë pa gola, 0-0.

Çifti i tretë i ditës së sotme dhe i fundit për këtë javë është ai që do të luhet në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit në mes Teutës vendase dhe Kastriotit mysafir që kemi të bëjmë me një derbi brenda të Qarkut Durrës, takim i cili starton në në orën 16.00.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -