Partizani fiton derbin me Tiranën 1-2, fiton edhe Laçi në Korçë 0-2, Vllaznia dorëzon kreun pas 24 javësh kampionat

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Pas 24 javësh kampionat, Vllaznia lëshon kreun e tabelës së klasifikimit. Humbja e kuqebluve dje me Bylisin në “Loro Boriçi” me rezultain 1-2, si dhe fitoret e dy rivalve, Partizanit dhe Laçit bëjnë që tashmë renditja në kreun e tabelës së klasifikimit të ndryshojë. Në vend të parë ngjitet Laçi me 44 pikë, vendi i dytë ka dy skuadra me pikë të barabarta, Partizani dhe Vllaznia me nga 42. Me goleverazh më të mirë 34-16(+18) është Partizani duke spostuar në vend të tretë Vllazninë me goleverazh 29-17(+12).

Në “Selman Stermasi”, dueli i derbit të kryeqytetit, Tirana-Partizani u mbyll me fitoren e të kuqve me rezultatin 1 me 2. Të parët shënuan futbollistët e Partizanit me anë të Belicës në minutën e 28-të, më pas vjen goli i barazimit në të 39-tën me autor Hoxhallarin. Në 45 minutat e dytë, Partizani rigjen golin e dytë të avantazhit në të 59-tën minutë me autor Bardhin, avantazh që qëndon në fuqi deri në fund të ndeshjes duke fiksuar rezultatin 1 me 2 në favor të Partizanit.

Ndërkohë, në sfidën tjetër të luajtur në Korçë, mes Skenderbeut dhe Laçit, ndeshja u mbyll me fitoren e laçjanëve me rezultatin 0 me 2. 45 minutat e para u mbyllën në barazim me rrjeta të paprekura, 0-0, ndërkohë që në fraksionin e dytë të lojës, skuadra mike shënoi dy gola me autor Mazrekaj 58′, Shehu 74′ që i dhanë fitoren me rezultatin 0 me 2.

Java e 24-tërt mbyllet me çiftin, Teuta-Kastrioti që luhet në orën 16.00 në “Niko Dovana”, rezultati i së cilës, në rast të një fitoreve të durrsakëve ndikon sërishmi në pozicionet e skuadave të kreut të renditjes.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -