Friday, June 21, 2024

Gafnei ndëshkon Teutën në “Elbasan Arena”. Durrsakët të pafat, shpërdorojnë dhe gabojnë edhe në ndeshjen e kthimit duke u eleminuar nga episodet

Lexo

TEUTA-SHAMROK 0-2(Shënues: Gafnei 20′, 62′)

TEUTA: Frashëri, Aleksi, Arapi, Xhekson, Todorovski, Daja, Kallaku, Karabeci, Plaku, Vila, Seferi.
Trajner: E. Martini

SHAMROK: Manus, Grejs, Lopes, O’Brajen, O’Nill, Tauëll, Uots, Fin, Skejls, Gefni, Mandrolu.
Trajner: S. Bredlei

Durrsakët kanë krijuar e shpërdoruar raste, por janë ndëshkuar menjëherë nga Gafnei. Sulmuesi i Shamrok shënoi dy gola në këtë sfidë duke përfituar nga gabimet në prapavijën e durrsakëve, të cilët nuk arritën të gjenin as golin e nderit në këtë përballje, pavarësisht rasteve që krijoi me Seferin, Dajën e Kallakun.

Kështu, merr fund rrugëtimi i tyre në Europë në këtë edicion, ku gjithsesi arritën të regjistronin një rekord historik për ta, duke kaluar për herë të parë në turin e tretë të një aktiviteti ndërkombëtar.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img