Guri tek Vllaznia… reagon vetë futbollisti: Nuk është e vertetë!

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Lajmi që qarkulloi rëndom gjatë orëve të mbrëmjes së martë për riveshjen kuqeblu të sulmuesit Sindrit Guri ka entuziasmuar me të drejtë mbarë opinionin sportiv shkodran, pasi realisht bëhet fjalë për një futbollist me shumë vlera që mund t’i bënte shumë punë Vllaznisë në këtë periudhë të dytë të sezonit futbollistik.

Po, a është i vertetë lajmi? Veriu Sport kontaktoi me drejtuesit e KF Vllaznia për të mësuar rreth vertetësisë zyrtare të lajmit në fjalë, por në mënyrë kategorike asnjëri prej tyre nuk e konfirmoi një gjë të tillë.

Ndërkohë, gjithjë për të qënë sa më korrekt dhe transparent me lexuesit, Veriu Sport kontaktoi me të afërmit e Gurit në Shkodër, dhe më pas edhe me vetë Sindrit Gurin, të cilët deklaruan se nuk ka asgjë reale në këtë mes.

“Mësova se është shkruar në media se sonte unë kam mbërritur në Shkodër dhe nesër do të firmosi me Vllazninë, por ju garantoj se në këtë mes nuk ka asgjë të vertetë”, thotë Guri, i cili sqaron se festën e ndërrimit të viteve e ka kaluar në Itali tek të afërmit e tij, dhe dje është larguar për të mbërritur në Ostendetë Belgjikës. Madje, ndër të tjera ai shton se ka pasur probleme me dëmtimin e një gishti të këmbës, i cili është duke u rikuperuar për të qënë gati pas pak ditësh për skuadrën e tij.

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -