Guri tek Vllaznia… reagon vetë futbollisti: Nuk është e vertetë!

Lexo

Futboll Moshat U19-Tirana fiton Kupën e Shqipërisë, mund në finale Apoloninë, 3-0

Është luajtur sot në stadiumin “Egnatia Arena” të Rrogozhinës, ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes...

(Video)Boks-Profesionist. Shkodranët Kajoshi dhe Hysa, triumfojnë në ringun e Shkodrës. Mposhtin respektivisht, Andrejs Volincuks dhe Ëillbeforce Shihepo

Dy boksierët e talentuar shkodranë, Arjon Kajoshi dhe Nelson Hysa kanë vijuar rrugën e sukseseve në boksin profesionist. Duelet...

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko...

Lajmi që qarkulloi rëndom gjatë orëve të mbrëmjes së martë për riveshjen kuqeblu të sulmuesit Sindrit Guri ka entuziasmuar me të drejtë mbarë opinionin sportiv shkodran, pasi realisht bëhet fjalë për një futbollist me shumë vlera që mund t’i bënte shumë punë Vllaznisë në këtë periudhë të dytë të sezonit futbollistik.

Po, a është i vertetë lajmi? Veriu Sport kontaktoi me drejtuesit e KF Vllaznia për të mësuar rreth vertetësisë zyrtare të lajmit në fjalë, por në mënyrë kategorike asnjëri prej tyre nuk e konfirmoi një gjë të tillë.

Ndërkohë, gjithjë për të qënë sa më korrekt dhe transparent me lexuesit, Veriu Sport kontaktoi me të afërmit e Gurit në Shkodër, dhe më pas edhe me vetë Sindrit Gurin, të cilët deklaruan se nuk ka asgjë reale në këtë mes.

“Mësova se është shkruar në media se sonte unë kam mbërritur në Shkodër dhe nesër do të firmosi me Vllazninë, por ju garantoj se në këtë mes nuk ka asgjë të vertetë”, thotë Guri, i cili sqaron se festën e ndërrimit të viteve e ka kaluar në Itali tek të afërmit e tij, dhe dje është larguar për të mbërritur në Ostendetë Belgjikës. Madje, ndër të tjera ai shton se ka pasur probleme me dëmtimin e një gishti të këmbës, i cili është duke u rikuperuar për të qënë gati pas pak ditësh për skuadrën e tij.

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko Tranjer:Shpend KumbarçeArbitra: Eldorjan Hamiti(Lezhe),...
- Advertisement -