Wednesday, July 24, 2024

Humbi me Partizanin 1-2, trajneri i shijakasve, Alfred Deliallisi: Meritonim diçka më shumë!

Lexo

Prononcimi i trajneri i Erzenit, Alfred Deliadhisi pas ndeshjes, Erzeni-Partizani 1-2
“Dua të falenderoj djemtë për mundin, sakrificën, djersën, pasi dhanë mbi maksimumin, më shumë se sa duhet. Portieri ynë ska bërë asnjë pritje tjetër përveç golit në pjesën e parë, pjesa tjetër ishte në kontroll, nuk ishte ndeshje me intesitet, meritonim diçka më shumë sot për atë që dhamë në fushën e lojës. Nuk na kapën në kundrasulm, edhe goli që pësuam ishte aksidentalisht, një episod që mund të ndodhë. Amiri është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të ekipit, janë gjëra që ndodhin, por nuk duhet ta kryqëzojmë se normalisht dhe ai është i mërzitur, është diçka që nuk kthehet më. Nuk doja që lojtarët të dorëzoheshin, të jepnin maksimumin nga vetja, sepse mund të rezultonte fatale pasi dihen cilësitë e rivalit”, deklaroi për “MCN TV”, traneri i Erzenit, Alfred Deliadhisi.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img