(Intervista)- Alban Xhaferi flet pas ndeshjes Vllaznia-Kukësi 0-0

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Alban Xhaferi(Sponsor i Vllaznisë):

“Unë mendoj që në 2 ndeshjet e fundit Vllaznia ka ndryshim. Ndoshta jo në performancën optimale që ishte në fillim. Por kjo është një diçka normale, sepse kampionati është i gjatë, ka lodhjet e veta, në futboll njihen mini-krizat, që unë mendoj se i kemi kaluar tani.

Mendoj që në këtë ndeshje, nuk patëm fatin, nuk ishte e shkruar që të fitonim, sepse patëm shumë raste për të shënuar. Humbja e penalltisë në vetvete ishte një dramë. Ky është futbolli. Ashtu siç kemi patur fatin të shënonim në momentin e fundit, tani nuk ishte momenti jonë, mendoj që skuadra është rikthyer. Besoj që do të eci mirë ndeshjen e ardhshme. Lufta është e egër, nuk ka skuadra të dobëta, shikohen rezultatet çdo ditë. Të ecim përpara dhe të luftojmë.

Unë mendoj se gara do të shkojë deri në fund kështu, do të jetë luftë e egër. Jemi gati për të luftuar deri në fund. Nuk kemi frik asnjë ekip, duhet t’i marrim ndeshjet një nga një, duhet të vlerësojmë çdo kundërshtar, pa anashkaluar edhe Kupën. Të ecim përpara, gjithmonë me atë objektivin për të mbajtur pozicionin aktual dhe pse jo për të arritur titullin kampion.

Çunat janë shumë të motivuar, ne kemi bërë mbledhje të gjata. Kemi bërë diskutime të brendshme. Ka pasur gabime gjithandej, duke përfshirë edhe veten. Ndikon euforia e tepër, por nuk mendoj se ka rrëshqitur situata. Çunat janë profesionistë. Ata janë të etur për të fituar, sepse fitorja e ekipit, është fitorja e tyre, e të gjithëve. Ekipit i rritet vlera.

Unë mendoj që Brdariç gëzon mbështetjen e plotë tonën, ai ka një projekt ambicioz për Vllazninë, unë e kam mbështetur dhe do të vazhdoj ta mbështes. Ankandi? Jemi njoftuar nga bashkia që do të ketë një shtyrje”,  përfundoi Xhaferi.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -