Sunday, December 3, 2023

Kalimi i Messit tek PSG, talentin Mbape të lëvizë në një skuadër tjetër, objektivi Real Madrid

Lexo

Sipas asaj që raporton iberikja “AS”, ylli francez nuk ka ndërruar mendim edhe pse ka mbërritur tek PSG-ja një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, ai dëshiron vetëm largimin nga parizienët dhe për këtë dhe klubi është i vetëdijshëm.

Mbape mund të transferohet sezonin e ardhshëm tek Reali i Madridit si lojtar i lirë, duke lënë klubin transalpin të mendojë për një zëvendësues ideal të tij.

Zgjedhja e parë e skuadrës së Al-Khelaifit është Kristiano Ronaldo, të cilit i skadon kontrata qershorin e ardhshëm.

Me ardhjen e yllit portugez do të formonin një tridhëmbësh ndoshta më të mirin në të gjithë historinë e futbollit, Mesi-Nejmar-Ronaldo.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img