Sunday, February 25, 2024

Konfirmohet e plotë, trupa gjykuese e klasikes, Tirana-Vllaznia. Treshe fierake: Cjapi, Tartaraj, Grabova. Në VAR, durrsaku Florjan Lata

Lexo

Veriu Sport, përcolli mbrëmjen e djeshme ekskluzivisht emrin e arbitrit kryesor të ndeshjes më të rëndësishme të javës së 17-të, Tirana-Vllaznia, ku FSHF ia ka besuar drejtimin e kësaj klasike fierakut Kreshnik Cjapi.

Ndërkohë, nga burime pranë sektorit të gjykimit pranë FSHF-së mësohen edhe bashkëpunëtorët me të cilët Cjapi do të vendosë drejtësi në klsiken e sotme. Ato janë: Asistent 1:I lir Tartaraj(Fier), Asistent 2: Orgest Grabova(Fier), Arbitër i 4: Laver Alla(Lushnje).

Në sistemin VAR do të jetë: Florjan Lata(Durrës) dhe AVAR: Fatmir Lama(Durrës). Delegat i i FSHF-së është Eraldi Shera(Shijak) dhe vëzhgues, Ilirjan Kristo(Tiranë)

Trupa gjykuese e klasikes, Tirana-Vllaznia

Arbitër kryesor:Kreshnik Cjapi(Fier)

Asistent 1:Ilir Tartaraj(Fier)

Asistent 2:Orgest Grabova(Fier)

Arbitër i 4:Laver Alla(Lushnje)

Var:Florjan Lata(Durrës)

Avar:Fatmir Lama(Durrës)

Delegat:Eraldi Shera(Shijak)

Vëzhgues:Ilirjan Kristo(Tiranë)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img