Kryebashkiaku shkodran, Bardh Spahia, pret volejbollistet kampione të Vllaznisë

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Ekipi i volejbollit të femrave të Vllaznisë U-20, fitues id y trofeve të vitit 2022, titullit kampion si dhe Kupës Rinia, ishte mesditën e sotme mysafir në zyrën e kryetarit të Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia.

Kreu i institucionit, i cili shoqërohej nga përfaqësues të zyrës së kulturës, rinisë dhe sporteve, përgëzoi volejbollistet shkodrane, trajnertët e tyre, Ferdinand Bardeli dhe Dorian Tafa, si dhe Presidentin e Shoqatës së Volejbollit të Femrave Vllaznia, Florian Zekja për arritjet e tyre, ndërkohë që premtoi dhe garantoi mbështetje për vazhdimësinë e aktivitetit të tyre.

“Me vajzat e ekipit të volejbollit të Vllaznia U- 20, të shpallur kampione kombëtare si dhe fituese të kupës “Rinia”.

Vajzat kampione dhe stafi drejtues e teknik, ashtu si çdo sportist, do të kenë mbështetjen time të vazhdueshme.

Ekipet e sportit, janë ambasadorët më të mirë të Shkodrës brenda e jashtë vendit, duke përcjellë emrin e Vllaznisë e Shkodrës anëmbanë me krenari.”, shprehet, kryebashkiaku shkodran, Bardh Spahia, në postimin e tij zyrtar, pas takimit në fjalë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -