Kumbulla i pafat, dëmtimi e lë tre muaj jashtë fushës së blertë

Lexo

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Josa pas humbjes me Erzenin: “U goditëm në dy raste shumë naive sot, duhet të ishim më të kujdesshëm”

Erzeni ka mposhtur Vllazninë me rezultatin 3-2 dhe e kalon në tabelën e renditjes, ku tashmë pozicionohen në vendin...

Ishte në kulmin e formës së tij sportive, loja e të cilit në kampionatin Italian, por edhe në kombëtaren e Shqipërisë e bënë Marash Kumbullën mjaft të vlerësuar nga specialistët e futbollit. Por, shkodrani ka qënë i pafat, sepse një dëmtim në ndeshjen e parë eleminatore ndaj Andorrës e penalizoi të mos ishte në fushën e lojës në sfidën përballë Anglisë. Por, jo vetem kaq, sepse mjekët sportiv të klombëtares shqiptare, dhe ato shqiptarë italianë të klubit të Romës ku luan Kumbulla kanë konstatuar se shkodranit do t’i duhet të qëndrojnë tre muaj larg fushave të futbollit. Nga sa bëhet e ditur, pas testimeve të nevojshme mjekësore, analizat nxorrën në pah një dëmtim të meniskut të jashtëm që do të thotë tre muaj larg futbollit ose e thënë më qartë, mbyllje e sezonit.

 

Një mungesë e madhe, mbi të gjitha për Paulo Fonseca, i cili duhet të bëjë ende llogaritë me shumë dëmtime dhe ndalesa (58 këtë sezon) që po rrezikojnë sezonin.

Mbrojtësi kuqezi u dëmtua tre ditë më parë në ndeshjen midis tij të Shqipërisë dhe Andorrës:

Me të mbërritur në Romë, Kumbulla është gjendur nën interesimin e  gazetarëve italianë të cilët kanë dashur të dijnë diçka më shumë rreth dëmtimit të tij. “Kjo ndodhi në pjesën e dytë të ndeshjes Andorra-Shqipëri, unë ndjeva diçka, por isha i nxehtë dhe arrita ta përfundoj ndeshjen. Pastaj në dhomën e zhveshjes e kuptova, e ndjeva”, ka deklaruar përpara gazetarëve italianë duke shprehur keqardhjen e madhe që nuk do të jetë në gjendje të kontribuojë në pjesën e mbetur të sezonit për skuadrën e tij të Romës si dhe kombëtaren kuqezi.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni mposht Vllazninë dhe e kalon në rënditje

Erzeni mposht Vllazninë me rezultatin 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore. ERZENI 3-2 VLLAZNIA2′ Smajli (AU), 31′ , 75′...
- Advertisement -