Wednesday, July 24, 2024

Superiore U-21/Mbyllet java e 18-të, Vllaznia mbetet e treta në renditje. Kryeson Bylis i ndjekur nga Laçi

Lexo

Vllaznia-Football Republic ishte çifti i parë i javës së 18-të të Kategorisë Superiore U-21, takim ky i luajtur pasditen e djeshme në stadiumin “Reshit Rusi” të qytetit të Shkodrës. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Fatjon Hasani fituan thellësisht me rezultatin 6 me 0 me autorë të golave Hoxha 4’, Sekja 35’, Leka 37’, Çoba 41’, Smajli 63’, Pali 78’. Me këtë fitore tre pikëshe, Vllaznia shpresonte rezultatet e ditës së sotme të flisnin në favor të saj. Bylisi kryesues ishte pushim, ndërkohë një humbje e Laçit në transfertë me Kukësin e kalonte Vllazninë në vendin e dytë. Por me fitoren 1 me 3 të laçjanëve ato mbajnë vendin e dytë në klasifikim me 41 pikë duke lënë kuqeblutë në vendin e tretë me 39 pikë, ndërsa në krye është Bylisi me 42 pikë.

Rezultatet e javës së 18 dhe renditja pas kësaj jave”

Tirana-Akademia e Futbollit 6-0
Shënues: 
Aliaj 8’, Stafa 32’, Sefa 33’, Beshiraj 35’, Sokolaj 83’, A.Jaho 68’

Apolonia-Shënkolli 6-1
Shënues:
 Vasilj 12’, 27’, M.Sota 41’, 51’, Andoni 61’, Haxhiu 80’/ M.Dobra 29’

Turbina-Teuta 2-3
Shënues:
 Shehi 88’, Uilliams 90’/ Jazxhi 30’, Pashollari 75’, Kapllani 83’

Kukësi-Laçi 1-3
Shënues:
 Karaj 30’/ Kadiu  19’, Zylfiu 67’, Bruka 88’

29 mars 2021

Vllaznia-Football Republic 6-0
Shënues:
 Hoxha 4’, Sekja 35’, Leka 37’, Çoba 41’, Smajli 63’, Pali 78’

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img