Thursday, February 22, 2024

Kupa e Ligës angleze “Cottagers”-Liverpool përmbys Fulhamin, vendosin Jones e Gakpo

Lexo

‘Reds’ e Klopp fitojnë 2-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale, për ‘Cottagers’ nuk mjafton goli i Ëillian

Liverpool erdhi nga prapa për të mposhtur Fulham 2-1 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Ligës angleze. ‘Cottagers’ e thyen ngërçin në minutën e 19-të të pjesës së parë falë magjisë së Ëillian, i cili kaloi Bradley-n me një veprim mahnitës dhe i dha epërsinë skuadrës së tij.

Në pjesën e dytë ‘Reds’ sulmuan me të gjitha forcat dhe përmbysën rezultatin në harkun e tre minutave, mes minutave 68 dhe 71, me paraqitjet e shkëlqyera të Jones dhe Gakpo në një asistim të dyfishtë nga një Nunez i frymëzuar.

Një rezultat i rëndësishëm për skuadrën e Jurgen Klopp në funksion të ndeshjes së kthimit të planifikuar në ‘Craven Cottage’ më 24 janar. Finalja do të luhet më 25 shkurt në Ëembley.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img