Wednesday, November 29, 2023

Kupa e Shqipërisë-8 ndeshjet e turit 1/16 luhen me 6 dhjetor, ora 13:30. Në garë edhe dy ekipet e Superiores, Skënderbeu dhe Dinamo

Lexo

Kupa e Shqipërisë do të vazhdojë rrugëtimin në fillim të muajit dhjetor me ndeshjet e turit të 1/16-të. Tetë ndeshjet e këtij turi janë programuar të zhvillohen më 6 dhjetor, duke nisur nga ora 13:30.

Ka disa duele interesante në këtë fazë të Kupës, ku garojnë vetëm dy nga ekipet e “Abissnet Superiore”, Skënderbeu dhe Dinamo. Korçarët përballen me skuadrën e Turbinës, ndërsa blutë me Orikun.

Takime të tjera të kësaj faze janë Bylisi-Vora, Kastrioti-AF Elbasani, Flamurtari-Burreli, Tomori-Lushnja, Korabi-Besa dhe Apolonia-Luzi 2008. Ekipet që kalojnë në turin e 1/8-ave përcaktohen me një ndeshje.

Vetëm ndeshjet e turit çerekfinal (1/4) dhe gjysmëfinal (1/2) do të jenë me 2 takime. Ekipet e renditura nga vendi i parë e deri në vendin e tetë në “Abissnet Superiore” për sezonin 2022-2023 do të garojnë duke filluar nga faza e 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë.

KUPA E SHQIPËRISË – Turi 1/16
(6 dhjetor, 13:30)

Bylisi-Vora
Kastrioti-AF Elbasani
Skënderbeu-Turbina
Dinamo-Oriku
Flamurtari-Burreli
Tomori-Lushnja
Korabi-Besa
Apolonia-Luzi 2008

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img