Kupa e Shqipërisë-Sot dy duelet e kthimit të gjysëmfinaleve të Kupës së Shqipërisë. Egnatia-Vllaznia dhe Teuta-Tirana

Lexo

Manchester City, kërkon trofeun e Champions League. Guardiola, optimist për suksesin e tretë

Pas fitimit të Premier League dhe FA Cup, Manchester City është në kërkim të Champions League të parë në...

Shqipëria U-15 fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut. E mposht me rezultatin 3-2 në “Elbasan Arena”

Shqipëria U15-Maqedonia U15,  3-2Formacioni i Shqipërisë U15: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Dion Vata, Majkol Luka (C), Henry...

Pragfinalja e Champions League, Manchester City-Inter, Inzaghi: Do luftojmë për çdo centimetër

Stambolli është gati për finalen e Champions League mes Manchester City dhe Interit. Dhe Simone Inzaghi, një hap larg...

Diten e sotme do te luhen ndeshjet e kthimit te fazes gjysemfinale te Kupes se Shqiperis. 4 skuadrat do te luftojne me njera-tjetren per dy biletat e finales se madhe ne “Air Albania”. Sfida e pare do te jete ajo mes Egnatias dhe Vllaznise qe do te luhet ne “Egnatia Arena”, duke nisur qe nga ora 14:00. Rrogozhinasit do te synojne edhe finalen e pare ne histori nderkohe shkodranet vijne si fitues te dy edicioneve te fundit ne Kupe. Takimi i pare ne Shkoder eshte mbyllur me rezultatin 1-1.

Formacjonet e mundshme

Egnatia: Sherri, Agbekpornu, Malota,Memolla,Fangaj,Mellugja,Fernando,Musta,Kasa,Xhekson,Duamena Trajner: Edlir Tetova

Vllaznia: Qarri, Kruja, Juric, Bulatovic, Hakaj, Jonuzi, Boshnjaku, Marku, Çoba, Latifi, Kaina Trajner: Goce Sedlovski

Skuadra e dyte gjysemfinaliste do te mesohet ne oren 17:00 ku ne “Niko Dovana” do te perballen Teuta me Tiranen. Durrsaket kerkojne te bejne mrekulline ndaj kampioneve pasi ne sfiden e pare jane mposhtur 3-0. Nga krahu tjeter bardheblute jane thuajse me nje “kembe” ne finale.

Formacionet e mundeshme

Teuta:Qirko,Jazxhi,Kotobelli,Kuro,Marku,E.Vila,Beqja,Kallaku,Gjinollari,Daci(Gruda),L.Vila Trajner: Edi Martini

Tirana:Bekaj,Toshevski,Najdovski,Lulaj,Pergjoni,Hila,Aleksi,Lushkja,Abazaj,Gjumsi,Haxhiu Tranjer: Orges Shehi

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -