Friday, April 19, 2024

Kupa e Shqipërisë-Turi i parë mbyllet pa surpriza, kualifikohen ekipet favorite

Lexo

Jan zhvilluar ndeshjet e raundit te dyte ne Kupen e Shqiperise teksa nuk ka pasur surpriza dhe ato qe konsideroheshin favorite per te kaluar me tej, ia kan dale te sigurojne bileten per ne turin e dyte.

Keshtu Dinamo mposhti me shifrat 3-0 Ilirine, me golat qe u shenuan ne pjesen e dyte nga Denison i cili realizoj nje dygolesh dhe Marku. Bylis kaloi me rezultatin 4-1 Murlanin fale nje tregoleshi te Ulare dhe nje tjeter realizimi te Hodos.

Me sukses ia dolen edhe Apolonia qe mposhti 4-0 Naftetarin, Besa qe fitoi 3-2 ndaj Sopotit. Kastrioti qe fitoi me Shkumbinin 3-2, Korabi 4-0 ndaj Devollit, Lushnja 3-0 ndaj Laberise, Luzi 3-2 ndaj Butrintit, Oriku 2-0 me Pogradecin,Vora fitoi ne transferte 2-4 ndaj Terbunit,Tomori mposhti 1-0 Shenkollin teksa Turbina fitoi 4-0 me Veleçikun, nderkohe qe ndeshja Burreli-Valbona u percaktua nga ruleta e 11 metershave ku fitimtare doli skuadra e Burrelit me shifrat 5-4.

Ndërkohë, në dy ndeshjet e para të këtij turi të luajtura dje, Flamurtari eleminoi Luftëtarin dhe Elbasani bëri të njëjtën gjë me Besëlidhjen.

Rezultatet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë

Dje

Flamurtari-Luftëtari 3-0(Beqja 64’, Di Estefano 64′ dhe 90’+2′, Elbasani-Besëlidhja 2-0(Rami 41’, Klementi 43’, Melo 83′).

Sot

BYLISI 4-1 MURLANI

36′, 45’+3 (P), 48′ Oulare, 47′ Hodo/ 66′ Lekaj

KASTRIOTI 3-2 SHKUMBINI (në Fushë-Krujë) 

45′ Gjinaj, 53′, 78′ Diamanti/ 30′ Nexha, 67′ Sejdini

DINAMO CITY 3-0 ILIRIA (në Arbanë) 

51′, 53′ Denison, 83′ Marku

TOMORI 1-0 SHËNKOLLI 

81′ Beçka

KORABI 4-0 DEVOLLI (në Kamzë) 

18′ Marku, 40′, 42′ Nuri, 45’+1′ Kryemadhi

APOLONIA 4-0 NAFTËTARI 

7′ Mezini (AU), 18′ 22′ Umejiego, 83′ Kaçanolli

LUZI 2008 3-2 BUTRINTI 

24′ Çuçka, 28′ Hoxha, 90’+2′ Treni/ 64′ Mërkuri, 77′ Culli

BESA 3-2 SOPOTI (në Lekaj) 

31′ Shehu, 38′ Ajazi, 81′ Xhabrahimi/ 8′, 17′ Goçi

LUSHNJA 3-0 LABËRIA (në Plug) 

55′, 73′ Preknicaj, 85′ Gega

BURRELI 1-1 VALBONA (Kalon Burreli me penallti)

57′ Muriel/ 11′ Mziu

ORIKU 2-0 POGRADECI

45’Bunkhoev, 68′ Ovusu

TURBINA 4-0 VELEÇIKU 

17′ Gjoka, 23′ Stafa (AU), 62′ Karaj, 88′ Hysa

TËRBUNI 2-4 VORA

48′ Filipi, 77′ Tabaku/ 22′ Fejzulla, 23′, 45′ Tafa, 90’+11′ Qardaku

SKËNDERBEU-DELVINA (Nuk u zhvillua, korçarët kualifikohen për mosparaqitje të Delvinës)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img