Sunday, December 3, 2023

Lajm i rëndë për Juventusin, ndërron jetë talenti 17 vjeçar Bryan Dodien

Lexo

Për klubin e Juventusit, mëngjesi i së dieles ka ardhur me një lajm shumë të rëndë. Futbollisti 17 vjeçar, Bryean Dodien, i cili nga specialistët e futbollit është konsideruar si një talent i vertetë në fushën e futbollit, ka ndërruar jetë. Lajmi befasues ka troditur të gjithë klubin dhe strukturat e tij, të cilët i janë gjendur menjëherë pranë familjes së futbollistit.

Nga sa mësohet, djaloshi me ngjyrë ka qënë i prekur nga sëmundja e rëndë e tumorit, por me diagnostikimin që iu bë në moshën 11 vjeçare arriti të normalizohej dhe të rikthehej duke u bashkuar me skuadrën në fushën stervitore. Madje në vitin 2019, arriti të luante disa minuta në një ndeshje zyrtare të kategorisë U-15 kundër Bolonjës të fituar me rezultatin 3 me 1.

Lajmi në fjalë ka prekur thellë edhe yllin francez Pogba, i cili kishte simpati të madhe për talentin e vogël. Pozimi që ka bërë Pogba me djaloshin një derbin e luajtur Torinos me dedikim e lojtarit në fanellë duke shkruajtur, “Bryan, unë jam më ty”, flet qartë për simpatinë dhe lidhjen që kishte Pgba me talentin Bryan.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img