Lajmi për largimin e Brdariç dhe keqardhja e komentatorit të futbollit Edmond Dibra

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Humbja e sotme e Vllaznisë me Bylisin në “Loro Boriçi” ka shkaktuar “tërmet” në kampin kuqeblu. Nga sa bëhet e ditur, menjëherë pas ndeshjes drejtuesit e klubit kuqeblu kanë zhvilluar një mbledhje urgjente duke shprehur pakënaqësinë totale, jo vetem për humbjen e sotme, por në përgjithësi edhe për gjendjen aspak të mirë që po kalon skuadra gjatë javëve të fundit. Burimet nga brenda klubit bëjnë të ditur vendimin që është marë për largimin e trajnerit, Tomas Brdariç. Bazuar në të njëjtat burime, një gjë të tillë e kanë konfirmuar edhe media serioze kombëtare, siç janë, TVSH dhe Top Channel, por që gjithësesi, akoma nuk ka një deklaratë zyrtare nga ana e KF Vllaznia për një gjë të tillë.

Mesazhi i komentatorit të futbollit Edmond Dibra….

……e megjithate faleminderit per risite e reja qe solle, per menyren e lojes bukur dhe festimet e vecanta, nuk ma merte kurre mendja se do vinte kjo dite….. largimi YT, por futbolli keshtu e ka dhe koke turku gjithnje trajneri behet, Zoti e befte mire per VLLAZNINE tone, dhe nje here faleminderit Mister BRDARIC

…është ky mesazhi i komentatorit të futbollit të Radio Tiranës, Edmond Dibra, publikur pak çaste më parë, menjëherë pasi ka mësuar lajmin për vendimin e largimit të gjermano-kroatit, Tomas Brdariç nga pankina kuqeblu, të cilin e ka shoqëruar dhe disa foto që shprehin emocion…

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -