Sunday, February 25, 2024

Lezhjani i FIFA-s, Eldorian Hamiti, gjykon sot duelin Laçi-Vllaznia. Superiore, java e 22-të

Lexo

Sektori i gjykimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar gjyqtarin lezhjan të kategorisë së FIFA-s, Eldorian Hamiti për të vendosur drejtësi në ndeshjen, Laçi-Vllannia, takim ky i vlefshëm për javën e 22-të të Abissnet Superiore.

Në dy krahët e fushës, do të jenë ndihmësit e tij, tiranasi Xhuljo Mani dhe patosaraku Nuri Rrapaj, ndërkohë që gjyëtar I katërt është tiranasi, Daniel Vrapi.

Në sistemi VAR, që është jo pak i rëndësishëm për vendimet e arbitrave në këtë ndeshje është Albert Doda, dhe AVAR Feliks Koreshi, që të dy nga kolegjumi i arbitrave të Tiranës.

Delegat I FSHF-së dhe Vëzhgues, janë caktuar, Eduard Gjini dhe Klajdi Kola, që të dy nga Tirana,

Trupa gjykuese e ndeshjes, Laçi-Vllaznia

Arbitër kryesor:Eldorjan Hamiti(Lezhë)

Asistent 1:Xhuljo Mani(Tiranë)

Asistent 2:Nuri Rrapaj(Patos)

Arbitër i 4:Daniel Vrapi(Tiranë)

Var:Albert Doda(Tiranë)

Avar:Feliks Kolleshi(Tiranë)

Delegat:Eduard Gjini(Tiranë)

Vëzhgues:Klajdi Kola(Tiranë)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img