Thursday, February 22, 2024

Laçi-Vllaznia, sot ora 13:30. Kuqeblutë “top” me formacionin për të mundur kurbinasit

Lexo

Vllaznia pas 5 fitoreve rresht u ndal në barazim 1-1 nga Partizani në “Loro Boriçi”. Shkodranët vazhdojnë kështu me ecurinë pozitive dhe tashmë i gjithë fokusi është te sfida e radhës.

Në kuadër të javës së 22-të të Superiores, kuqeblutë do të udhëtojnë në transfertë për të matur forcat me Laçin,takim që do të luhet ditën e dielë në orën 13:30. Shkodrantë do të tentojnë edhe ndaj kurbinasve një tjetër rezultat pozitiv.

Për fatin e mirë të Vllaznisë, Qatip Osmani do të ketë të gjithë lojtarët e gatshëm për këtë sfidë. Asnjë futbollist nuk është i dëmtuer apo i pezulluar për shkak kartonësh dhe kjo bën që timonieri i kuqebluve të punojë i qetë këtë javë dhe të përgatisë në mënyrën më të mirë të mundshme përballjen me bardhezinjtë,teksa do të ketë edhe luksin e zgjedhjeve të më të mirëve.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img