Monday, May 20, 2024

Luhet për “final-four” dhe mbijetesë, zbardhet kalendari i ndeshjeve deri në javën e fundit të kampionatit

Lexo

Departamenti i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar kalendarin e javëve të fundit në kampionatit “Abissnet Superiore”. Duke nisur nga java e 34-të e deri në javën e 36-të të gjitha takimet do të luhen në të njëjtën ditë dhe në të njëjtin orar.

Ndeshjet e javës së 34-të do të luhen më datë 4 maj në orën 16:00, ndërsa java e 35-të do të zhvillohet e gjitha në mesjavë më datë 8 maj në orën 16:00. Java e fundit e kampionatit të rregullt do të luhet më datë 11 maj po në orën 16:00.

Pas përfundimit të javës së 36-të, FSHF do të organizojë hedhjen e shortit për “Final 4” ku do të përcaktohen edhe çiftet gjysmëfinaliste. Të gjitha ndeshjet e “Final 4” do të luhen në stadiumin “Air Albania”.

Më poshtë edhe kalendari i plotë:

Abissnet Superiore / Java 34

Teuta – Egnatia                                    04.05.2024                       16:00

Vllaznia – Dinamo City                       04.05.2024                       16:00

Laçi – Tirana                                        04.05.2024                       16:00

Partizani – Skënderbeu                     04.05.2024                       16:00

Erzeni – Kukësi                                   04.05.2024                       16:00

Abissnet Superiore / Java 35

Kukësi – Partizani                              08.05.2024                        16:00

Skënderbeu – Laçi                             08.05.2024                         16:00

Tirana – Vllaznia                               08.05.2024                          16:00

Dinamo City – Egnatia                     08.05.2024                          16:00

Erzeni – Teuta                                    08.05.2024                          16:00

Abissnet Superiore / Java 36

Teuta – Dinamo City                          11.05.2024                          16:00

Egnatia – Tirana                                 11.05.2024                          16:00

Vllaznia – Skënderbeu                       11.05.2024                          16:00

Laçi – Kukësi                                        11.05.2024                          16:00

Partizani – Erzeni                                11.05.2024                          16:00

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img