Martini: “Luajtëm fort në të dyja krahët, i lëshuam territor Erzenit”

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Erzeni dhe Teuta kanë ndarë nga një pikë në derbi teksa barazuan 1-1 në Niko Dovana. Pas ndeshjes Martini foli për Oversport:

“Duhet ta ta mbyllnim ndeshjen, ishte e vështirë, derbi. Luajtëm fort në të dyja krahët. Luajtëm mirë patëm raste shënimi në pjesën e dytë, i lëshuam territor Erzenit. Kishim erën kundër dhe na vështirësoi, Dëmtimi i Karabecit na prishi repartet. Goli erdhi nga një pakujdesi në goditje standarte. Barazimi ishte i drejtë në mënyrën si shkoi ndeshja.

Nesër bëhen vizitat e dy lojtarëve Goxha dhe Karabeci dhe shpresoj të mos dëmtohen rëndë. Kemi lojtarë të tjerë por humbim kualitet në luajtjen e topit. Nuk mjaftoi në lojë. Edhe stoli është i mirë me lojtarë që jhanë të gatshëm për të luajtur.”

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -