Më 8 dhe 10 nëntor, kombëtarja U-18 kuqezi luan dy miqësore me Malin e Zi

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Kombëtarja shqiptare U-18 do të zhvillojë dy miqësore me Malin e Zi U-18 gjatë muajit nëntor. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se është arritur marrëveshja mes FSHF dhe Federatës Malazeze të Futbollit që këto dy ndeshje të luhen në datat 8 dhe 10 nëntor.

Testi i parë i skuadrës së drejtuar nga trajneri Ardi Behari do të zhvillohet në stadiumin “Reshit Rusi” në Shkodër dhe do të nisë në ora 12:00, ndërsa miqësorja e dytë do të luhet në kompleksin e Federatës Malazeze në Podgoricë dy ditë më pas duke nisur nga ora 13:00.

Tekniku Behari do të zbardhë edhe listën e lojtarëve që do të grumbullohen për këto dy ndeshje ndërsa synimi është testimi i lojtarëve të vitlindjes 2005, të cilët janë brezi që do të përgatiten për të përfaqësuar Shqipërinë U-19 në kompeticionet zyrtare të vitit të ardhshëm.

Grumbullimi do të nisë ditën e shtunë dhe ekipi do të përgatitet në Durrës për të udhëtuar drejt Shkodrës për ndeshjen e parë të datës 8 nëntor. Në këto dy ndeshje pritet të marrin pjesë edhe lojtarë që aktivizohen me klube të huaja, një pjesë e të cilëve testohen për herë të parë me këtë grup-moshë, ndërkohë që do të ketë edhe lojtarë të evidentuar të kampionatit shqiptar.

Këto miqësore përbëjnë një mundësi shumë të mirë për të vëzhguar nga afër lojtarët e talentuar të kësaj grup-moshe dhe për të përgatitur boshtin e ekipit Kombëtar në sezonin e radhës.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -