Wednesday, February 21, 2024

Merkato-Enis Çokaj, rikthehet në Kroaci. 24 vjeçari nga Malësia e Madhe, firmos për Osijek

Lexo

Etapë e re në karrierën e Enis Çokaj. Mesfushori ka zgjedhur të rikthehet në Kroaci, aty ku shkëlqeu dhe u përfshi në kombëtaren shqiptare. Osijek është skuadra ku do të aktivizohet 24-vjeçari në pjesën e dytë të sezonit.

Çokaj kalon në Kroaci me formulën e huazimit me të drejtë blerje nga Panathinaikos, me synimin për të marrë minutat e nevojshme dhe për të qenë në mesin e alternativave të trajnerit Sylvinho në Euro2024.

Shpesh Çokaj ka bërë pjesë në listën e të zgjedhurve të teknikut brazilian, por tek Panathinaikos nuk kishte ritmin e duhur për të humbur kështu edhe ftesën tek kuqezinjtë. Mesfushori shqiptar veshi fanellën e Lokomotivës së Zagrebit nga vera e vitit 2019 deri në verën e vitit 2022, ku më pas kaloi në Greqi.

Çokaj menjëherë është vënë nën urdhrat e trajnerit Zoran Zekiç, edhe ky një emër i njohur për tifozët shqiptarë. Në të shkuarën kroati ka drejtuar për pak muaj Partizanin, me Osijek që pagoi për kartonin e tij në arkat e klubit kryeqytetas.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img