Merkato-Shkodrani Elmir Lekaj firmos në Kosovë

Lexo

Kupa e Shqipërisë mbyllë turin e dytë. Zyrtarizohen 4 çiftet çerekfinaliste, dhe datat kur do të luhen ndeshjet

Janë mbyllur 8 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave të Kupës së Shqipërisë, ku u përcaktuan edhe 8...

U eleminua nga Kupa, drejtori sportiv i shijakasve, Ervis Xhafa, premton një Erzen potent në kampionat!

Erzeni, humbi derbin durrsak duke u mundur në përballjen e sotme 1-0 nga Teuta. Humbje kjo e eleminon nga...

Teuta-Erzeni 1-0. Martini: E merituam kualifikimin, kërkojmë Europën!

Durrsakët gjenden në një pozitë të vështirë në fundin e tabelës së klasifikimit të kategorisë Superiore, por me fitoren...

Ndërkohë që Vllaznia është në tratativa me disa futbollistë cilësorë për t’i bërë pjesë së skuadrës kuqeblu në merkaton e Janarit, pasditen e sotme ka ardhur zyrtarizimi i largimit të një futbollisti nga gjiri i skuadrës. Bëhet fjalë për mbrojtësin, Elmir Lekaj, lajmin e të cilit për largimin nga Vllaznia dhe firmosjen e tij në Kosovë, e bën të ditur vete ai përmes postimit në rrjetin social FB.

“Nga Janari do të jem pjesë e Klubit të Futbollit Arbëria në Superligën e Kosovës. Dua të falenderoj drejtuesit dhe stafin e Klubit Vllaznia që pranuan dëshirën time të transferohem. Falenderoj drejtuesit e Klubit Arbëria për besimin që kanë ndaj meje dhe do ua shpërblej! Falenderoj menaxheret @fernandez_dgr8test @majesticmanagement_company dhe @jakup_betuzi dhe @kosovo.sportmanagement që bënë të mundur transferimin! #forca#stuhiaekuqe”, shkruan Lekaj në profilin e tij FB.

Lekaj, një futbollist i dalë nga Akademia e Futbollit Vllaznia, konsiderohet një nga të rinjtë e perspektivës së futbollit shkodran. Ai luan kryesisht në krahun e djathtë të repartit të mbrojtjes dhe gjatë këtij sezoni ka pasur hapësira të pakta aktivizimi. Krahas kapitenit Gurishta që luan në atë pozicion, po për krahun e djathtë të prapavijës Vllaznia ka firmosuar edhe me Fangajn që vjen nga Laçi, një tjetër emër potent që i shtohet krahut të djathtë, çka duket se është edhe arsyeja krysore që Lekaj, për të pasur më tepër minuta në këmbët e tij si titullar, ka zgjedhur të vijojë karrieren e tij në futbollin kosovar.

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -