Ndarja nga jeta e komentatorit sportiv Kosta Grillo, presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ngushëllon familjarët

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Një lajm i trishtë për komunitetin mediatik dhe sportdashësit shqiptarë ka ardhur sot nga Turqia. Gazetari dhe komentatori i njohur sportit, Kosta Grillo, është ndarë nga jeta. Grillo ndodhej i shtruar prej disa javësh në një spital turk pasi ishte infektuar me Covid-19 dhe nuk ia doli dot të fitonte këtë betejë. Pasi mësoi lajmin edhe Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka reaguar, duke i shprehur ngushëllimet familjarëve të Kosta Grillos për këtë humbje të madhe.

“I dhimbshëm lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit e komentatorit të mirënjohur sportiv, Kosta Grillo, cili nuk ia doli dot të fitojë betejën me Covid-19. Një personazh mjaft i dashur për sportdashësit shqiptarë, të cilët për vite me radhë kanë përjetuar emocionet e ndeshjeve nga ekrani i televizorit me komentin e Kostës. Dua t’i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Grillo, të afërmve dhe miqve të tij. I paharruar qoftë kujtimi i tij. U prehtë në paqe!”, – shkruan Presidenti Duka në një postim në rrjetet sociale.

Kosta Grillo ka punuar për shumë vite si komentator i ndeshjeve të futbollit fillimisht në RTSH, por edhe në televizione të tjerë më pas. Ai gjithashtu ka kontribuar edhe në median shqiptare me artikuj të shumtë si gazetar.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -