Nesër, Kupa e Shqipërisë për moshat. Në garë ekipet shkodrane të Akademisë Vllaznia. Shkodra, AAS dhe FC Djelmnia Shkodrane 2017, FC Scutari

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Futbolli i moshave, kategoria Superiore U-17 dhe U-19 e fillon vitin 2021 me aktivitetin e Kupës së Shqipërisë. Aktivitet në të cilin, përpos dy ekipeve të Akademisë Vllaznia U-17 dhe U-19 konkurojnë edhe ekipet e tjera të moshave të futbollit shkodran, si  Shkodra, AAS, FC Djelmnia Shkodrane 2017, FC Scutari.

Në Turin e parë për U-17, ndeshjet e të cilit luhen të shtunën, Vllaznia pret në orën 10:00 Kinostudion në fushën sportive “Reshit Rusi”, ndërkohë që FC Djelmnia Shkodrane 2017 luan në transfertë me FC Internacional Tirana duke filluar nga ora 12:00. Po për U-17 luan edhe KF Shkodra  që pret në fushën sportive të Barbullushit Erzenin, por me ndryshim sepse kjo ndeshje luhet të dielen në orën 10:00. Skuadra tjetër shkodrane, FC Scutari në këtë tur të parë luan në transfertë me ekipin lezhjan, Brians.

Duke kaluar tek 19 vjeçarët, Turi i parë i Kupës së Shqipërisë ka ofruar një short të lehtë për skuadrën kampione të dimrit, Vllazninë, e cila pret në “Reshit Rusi”, Turbinë, takim që luhet të shtunën në orën 12:00. Po në 12:00, por në fushën sportive të Barbullushit,  Shkodra pret  Durrësin. Ndërkohë, dy ekipet e tjera të Shkodrës, FC Djelmnia Shkodrane 2017 dhe Akademia AAS, ndeshjet e turit të parë të kupës së Shqipërisë i luajnë në transfertë, respektivisht përballë Dinamos dhe  Teutës së Durrësit.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -