Friday, April 12, 2024

Ngushëllimet e ish sportistëve të profesor Tufit

Lexo

Vera Bregu-Ish atlete e Vllaznisë

Lamtumire Profesor Vili! Gjithmon do te kujtoj me rrespektin me te madh!

Pushofsh ne paq

Izmir Smajlaj

Nje lajm i trishte per mua sot, per ndarjen nga jeta e trajnerit tim te dashur Vildan Tufit.  Njeriu i cili me mesoj e me rriti me frymen e te qenurit talent ne atletike, ai i cili besoj te une edhe ne ditet me te veshtira, ai qe me beri Kampion Europe e me dha medaljen e pare te arte ne historine shqiptare. Do ta ndjej mungesen tende çdo dite, do me mungojne keshillat e tua te sportit e jetes, e do me mungojne te qeshurat tona pasi per mua nuk ishe vetem trajner e mesues!

Je dhe do jesh i paharruar perjete! Lamtumire profi jem!

Admir Bregu-Ish atlet i Vllaznisë

Vlerat tuaja nuk mund ti themi sot. E tregove sa i fort ishe dhe kur te pensionuan.

Lamtumir Mjeshter!

Albert Marashi

Lamtumire Profesor Vili! Gjithmon do te kujtoj me rrespektin me te madhe

Pushofsh ne paq

Bruno Rrotani-Trajner Atletike

Atletika sot ne zi,ndahet nga jeta Profesor Vildan Tufi. Ne emer te gjithe kolegeve, sportisteve, studenteve, shprehi ngushëllimet e sinqerta familjes per kete humbje te madhe. Ai la mbrapa nje kontribut te jashtezakonshen per 52 vite, me rezultate fantastike, i dhuroj Shkodres dhe Shqiperise shume tituj kampione, rekorde dhe medalje Europiane, gjithashtu dha kontribut ne hapjen e deges te Edukimit Fizik ne Shkoder. Do te na mungosh shume Profesor, shpirtnisht do te jesh gjithmone prane nesh, dhe do te japim gjithçka qe te ndjekim rrugen qe ti me aq munde e shtrove per te gjithe brezat e se ardhmes.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img