Sunday, April 14, 2024

Nice-Këln, incidente në Allianz Riviera, një tifoz gjerman bie nga 5 metra

Lexo

Incidente të tjera në një stadium futbolli në Francë. Përpara ndeshjes së Konferencës së Ligës ndërmjet Nice dhe Këlnit, mbështetësit e dy skuadrave ranë në kontakt në Allianz Riviera duke shkaktuar incidente të rënda. UEFA ndërhyri duke vonuar me një orë fillimin e ndeshjes në pritje të një vendimi zyrtar për shtyrjen e mundshme, por një tifoz gjerman, i cili u rrëzua nga një lartësi prej 5 metrash në tribunë, ndodhet në gjendje shumë të rëndë.

UEFA dhe drejtuesit e dy skuadrave u takuan për të marrë një vendim lidhur me ndeshjen. Federata ndërkombëtare – sipas RMC – do të donte të luante ndeshjen, ndërsa prefektura do të donte të zgjidhte shtyrjen për një datë tjetër.

Përplasjet e dhunshme të nisura mes dy tifozëve tashmë gjatë ditës dhe në qytet, vazhduan me mbërritjen pranë stadiumit të Nicës. Policia franceze përdori gaz lotsjellës, por sipas mediave lokale ata pranuan se ishin pushtuar nga grupi i tifozëve gjermanë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img