Friday, April 19, 2024

Njihuni me trupat gjykuese të katër ndeshjeve të sotme, dy çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë dhe dy të prapambeturat e Superiores dhe Kategorisë së Parë

Lexo

Ditën e sotme do të luhen dy sfidat e tjera çerekfinale të Kupës së Shqipërisë,sfida e prapambetur e Superiores dhe Kategorisë së Parë.

Në orën 13:30 do të përballen për llogaritë e Kupës Erzeni-Vllaznia dhe Laçi-Egnatia. Paralelisht do të luhet edhe në Fushë-Krujë sfida e prapambetur e Kategorisë së Parë mes Kastriotit dhe Bylisit.

Po sot në orën 17:00 do të luhet dueli mes Skënderbeut dhe Dinamos në stadiumin “Skënderbeu” takim i vlefshëm për Superioren.

Për të katër këto takime janë zbuluar edhe arbitrat e ndeshjeve. “Veriu Sport” ka mësuar edhe emrat e tyre.

Erzeni-Vllaznia

Arbitër kryesor:Erjon Bastari(Tiranë)

Asistent 1:Rejdi Zajimi(Tiranë)

Asistent 2:Rexhep Muzhaqi(Elbasan)

Arbitër i 4:Andi Koçi(Durrës)

Var:Silvio Dyrmishi(Elbasan)

Avar:Juxhin Xhaja(Tiranë)

Delegat:Marjus Sulejmani(Tiranë)

Vëzhgues:Plarent Kotherja(Tiranë)

Laçi-Egnatia

Arbitër kryesor:Dorjan Maletaj(Tropojë)

Asistent 1:Ridiger Çokaj(Lezhë)

Asistent 2:Devis Korreshi(Lushnje)

Arbitër i 4:Florjan Lata(Durrës)

Var:Eldorjan Hamiti(Lezhë)

Avar:Marjus Qose(Lushnje)

Delegat:Uvil Zajmi(Tiranë)

Vëzhgues:Kridens Meta(Tiranë)

Kastrioti-Bylis

Arbitër kryesor:Albert Doda(Tiranë)

Asistent 1:Alfred Shkreta(Tiranë)

Asistent 2:Geraldo Mënaj(Tiranë)

Arbitër i 4:Xhulian Bacaj(Laç)

Delegat:Agim Mone(Tiranë)

Vëzhgues:Mentor Sopjani(Elbasan)

Skënderbeu-Dinamo

Arbitër kryesor:Klodian Shahini(Durrës)

Asistent 1:Erind Burgu(Fushë-Krujë)

Asistent 2:Emigers Ganxhi(Elbasan)

Arbitër i 4:Erjon Bylykbashi(Elbasan)

Var:Enea Jorgji(Elbasan)

Avar:Astrit Mahmuti(Elbasan)

Delegat:Petrit Brahja(Tiranë)

Vëzhgues:Ervis Peza(Tiranë)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img