Not-Maratona e Sarandës-Vllaznia me trajnerin Kolë Shiroka, më e mira për kategorinë e fëmijëve. Shkodranet Uerda Jahaj dhe Viki Tafruku fitojnë vendin e parë dhe të tretë si individë

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Ekipi i Vllaznisë me trajner ish notarin kampion Kolë Shiroka vazhdon të surprizojë me paraqitjet shumë të mira që po bën në konkurimet kombëtare. Suksesi i radhës është ai i regjistruar në Maratonën Kombëtare të Notit e zhvilluar me pjesëmarrjen e ekipeve më të mira të vendit në Sarandë.

Ndonëse në kushte jo të mira stërvitore, gjë e cila mungon prej kohësh në qytetin e Shkodrës, Vllaznia ishte dinjitoze në garat e maratonës kombëtare.  Krahas disiplinave të tjera, për t’u theksuar është konkurimi në kategorinë e fëmijëve ku ekipi i Vllaznisë ishte padiskutim më i miri duke u kurorëzuar me një fitore të dyfishtë, si ekip dhe si individë. Kjo falë, notareve të talentuara, Uerda Jahaj dhe Viki Tafrruku që në konkurimin individual pushtuan podiumin duke merituar, vendin e parë Jahaj dhe Tafruku në vendin e tretë.

Në podiumin e fituesit është ngjitur edhe  trajneri Kolë Shiroka, duke marrë në dorëzim trofeun e ekipit më të mirë për kategorinë e fëmijëve. Një sukses ky i arritur falë përkushtimit maksimal që trajneri Shiroka bën në proçesin stervitor, i cili vjen pasi disa trofeve të tjerë të fituar në garat e mëparshme duke dhënë një garanci të plotë për rikthimin e nivelit të notit shkodran siç ka qënë vite më parë.

Për kategorinë e të rriturve, vendin e parë si ekip e meritoi Butrinti i Sarandës, ndërkohë që edhe si individë në vend të parë u rendit notari Ediliano Huna. Për kategorinë e femrave të rritura, vendin e parë e meritoi notarja Kaltra Meçaj e ekipit “Te Stela-Tiranë”.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -