Saturday, April 13, 2024

Pas pak, shorti për Ligën e Konferencës/ Tirana, Egnatia dhe Vllaznia njohin kundërshtarët

Lexo

Në orën 15:00 në Nion të Zvicrës Tirana do të njihet sot me kundërshtaren që do të ketë në turin e parë të Ligës së Konferencës. Tirana u rendit në vendin e dytë në kampionat dhe koefiçienti që skuadrat ka, ka bërë që të jetë në vazon e ekipeve jo favorite dhe në turin e parë e pret një short i vështirë, megjithëse në vazon e skuadrave favorite ka edhe skuadra që nuk trembin.

Rivalet e Tiranës:

NK Maribor (Sllo)

Alashkert FC (Arm)

FC Dinamo Batumi (Gjeo)

La Fiorita 1967 (San Marino)

FC Dinamo Minsk (Bjell.)

Ndërsa Egnatia dhe Vllaznia, të cilat u renditën respektivisht në vendin e tretë dhe të katërt në kampionat, nuk kanë shumë fat pasi rivalet e mundshme janë më të forta.

Rivalet e Egnatias:

Ararat-Armenia FC (Arm)

FK Sutjeska (Mali i Zi)

FK Sarajevo (Bosnje-Hercegovinë)

FC Vaduz (Lihtenshtejn)

NK Domžale (Sllo)

Rivalet e Vllaznisë:

Linfield FC (Irlanda e Veriut)

Dundalk FC (Irlandë)

Konah’s Quay Nomads FC (Uells)

FC Progres Niederkorn (Luksemburg)

Inter Klub d’Escaldes (Andorra)

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img