Thursday, May 30, 2024

Phil Foden shpallet futbollisti i vitit në Angli

Lexo

Sulmuesi i Manchester City, Phil Foden, është zgjedhur futbollisti i vitit në Angli. Çmimi i Foden vjen pas një sezoni të jashtëzakonshëm me 16 gola në Premier League deri më tani për kampionët në fuqi të Anglisë.

Ai gjithashtu ka dhënë 10 asistime në të gjitha ndeshjet për Cityn. “Qytetarët” dominuan çmimet individuale, pasi Khadija Shaë fioi çmimin për femra.

Foden mori 42% të votave për të mposhtur Declan Rice të Arsenalit të vendit të dytë dhe bashkëlojtarin e Cityt, Rodri u rendit në vendin e tretë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img