Wednesday, May 29, 2024

Dejvi Bregu fiton Kupën e Polonisë

Lexo

Visla e Krakovës shkruan historinë. Skuadra ku militon edhe shqiptari Dejvi Bregu ka fituar Kupën e Polonisë, ndonëse militon në Kategorinë e Parë.

Visla ka mposhtur në finalen e madhe 2-1 Pogonin dhe ka siguruar një vend në Kupat e Evropës sezonin e ardhshëm.

Visla është një emër i njohur i futbollit polak (ka fituar 13 herë kampionatin dhe 5 herë Kupën), por që nga viti 2022 militon në Kategorinë e Parë polake.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img