Saturday, December 9, 2023

Plori: “Kërkohet zgjidhja tek largimi i trajnerit. I kemi kërkuar Osmanit që të qetësojë ekipin. Për Memellin respekt maksimal”

Lexo

Vllaznia u ndal në “Loro Boriçi” përballë Erzenit me rezultatin 1-1 në kuadër të javës së 11-të të Abissnet Superiore. Drejtori i klubit shkodran, Elvis Plori u shpreh për MCN TV:

“Më takon të flas. Nuk është një pozicion pozitiv kur ndahesh dhe largohesh. Krijohet njëfarë lidhje shpirtërore dita-ditës.

Por pse e hoqëm? Kërkohet zgjidhja tek largimi i trajnerit. Në bisedime me presidentin dhe Memellin u arrit në një pikë duke menduar se Vllaznia do të bëjë më mirë me ndryshimin e trajnerin. I kemi kërkuar Qatip Osmanit që të qetësojë ekipin. I kemi kërkuar dhe kemi diskutuar me të që të vendosë qetësi në skuadër. Ai e ka ndjekur futbollin shqiptar. Skuadra nuk është e plotë prej dëmtimeve dhe trajneri Osmani beson se kjo skuadër ka kualitet. Rikthimi i të dëmtuarve besoj se do e ndihmojë shumë dhe profesor Qatipin.

Dy fjalë për Memellin? Unë kam respekt maksimal për të. Është një djal punëtor dhe mendoj se do të arrijë shumë në fushën e trajnimit. Ai u sakrifikua që skuadra të bëjë më mirë. Ai na ka mirëkuptuar dhe besoj se do të takohemi në vazhdim.”

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img