Probleme në kobëtaren e Kosovës. Trajneri Bernard Challandes del pozitiv, mungon sot në miqësoren e orës 16.00, Shqipëri-Kosovë

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Sot, ora 16.00, në stadiumin “Elbasan Arena”, do të luhet miqësorja Shqipëri-Kosovë. Në pritje të kësaj sfide tekniku Bernard Challandes ka bërë gjithçka gati sa i përket skemës së lojës si dhe emrave që do të hedhë në fushë nga minuta e parë, por vetë ai nuk do të mund të jetë në drejtimin e ekipit. Arsyeja ka të bëjë me atë që në testet Covid-19 të zhvilluara sipas rregullores një ditë përpara ndeshjes, ai ka rezoltuar pozitiv. Lajmi bëhet i ditur zyrtarisht nga Federata e futbollit e Kosovës, në të cilen shkruhet:

Njoftimi i Federatës së Futbollit të Kosovës

11 nëntor, 2020 – Pas kryerjes së testit për COVID-19, përzgjedhësi i Kombëtares, Bernard Challandes  dhe njëri nga pjesëtarët e tjerë të stafit (menaxheri i pajisjeve), kanë rezultuar pozitiv. Ata tashmë janë izoluar nga pjesa tjetër e ekipit deri në testin e radhës, që është programuar për të enjten për ndeshjen kundër Sllovenisë. Kësisoj, ndeshjen e sotme miqësore kundër Shqipërisë do ta drejtojë ndihmëstrajneri i parë, Muharrem Sahiti.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -