Wednesday, February 21, 2024

Real Madrid fiton ndaj Mallorca 1-0 dhe kryeson me 48 pikë

Lexo

Real Madrid e mbylli raundin e parë në vend të parë, duke triumfuar me vështirësi 1-0 ndaj Mallorca-s në Bernabeu. Fillim i shkëlqyer për Merengues, të cilët përpiqen të menaxhojnë posedimin për të shtypur kundërshtarët e tyre në gjysmën e tyre të fushës. Vinicius është shumë pranë kalimit në avantazh, me një goditje me të majtën në minutën e 20-të. Miqtë nuk e lejuan veten të shtypeshin nga presioni dhe pak para sinjalizimit për fundin e pjesës së parë u afruan në mënyrë sensacionale për të kaluar në avantazh: në minutën e 41-të Sanchez goditi traversën.

Në pjesën e dytë, njerëzit e Aguirre-s goditën një tjetër shtyllë me Costa në minutën e 54-të. Në minutën e 69-të vendasit shtynë sërish, me Brahim Diaz që imitoi dy kundërshtarët e tij me fanellën e kuqe dhe goditi shtyllën e tretë të ndeshjes.

Në çerekorën e fundit vendasit vendosin turbon dhe në minutën e 78-të vjen 1-0: këndore e përsosur nga Modric, Rudiger qëndron më lartë se kushdo dhe e dërgon topin në rrjetë. Në minutat e fundit miqtë bëjnë gjithçka për të arritur barazimin, por në fund Reali fiton, falë kësaj 1-0 e mbyll gjysmën e parë të sezonit në avantazh dhe me 48 pikë. Mallorca mbetet në 18 pikë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img