Wednesday, July 24, 2024

Real Madrid, sa e frikshme! Aksident rrugor për autobusin e ekipit

Lexo

Në prag të ndeshjes së Champions League kundër Leipzig, ka ndodhur një episod i pakëndshëm ku përfshihet skuadra e Ancelotti-t.

Një shqetësim për Realin e Madridit, i cili u drejtua për në Leipzig për ndeshjen e parë të raundit të 16-shes të Champions League 2023-24. Ndryshim plani për shkak të një greve dhe ulje në Erfurt, përpara një problem me autobusin që duhej të transportonte Los Blancos në hotelin gjerman.

Merengues u desh të përballonin një udhëtim më të gjatë se sa pritej me autobus. Mjeti që transportonte ekipin e Ancelottit, megjithatë, u përfshi në një aksident rrugor ndërsa ishte në rrugën që të çonte në hotelin e Vinicius dhe shokëve të tij të skuadrës.

Siç raporton Bild, një makinë goditi autobusin e Realit në dalje të autostradës, duke humbur pasqyrën pas përplasjes. Vetëm shumë frikë për lojtarët e Ancelottit, me autobusin që pësoi një sërë gërvishtjesh në anën e shoferit. Edhe pse me vonesë, autobusi mbërriti rregullisht në Leipzig.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img