Real Madrid shpartallon Celltik 5-1 dhe merr kreun e grupit F, kualifikohet edhe Leipzig

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Edhe pse ishte paraprakisht i kualifikuar i grupit F, Real Madrid ka arrtur të mposhtë me rezultatin e thellë 5-1 Celtic, ndeshje kjo e luajtur në Bernabeu. Sfida për formacionin e Ancelottit është zhbllokuar që në 6′: prekje me dorë nga Jenz në goditjen e Valverdes dhe goditje nga pika e bardhë, e transformuar menjëherë nga Modric. Situata është përsëritur edhe në 21′, me një tjetër prekje nga Starfelt dhe me përfundimin e Rodrygo, i cili nuk gabon nga pika e bardhë.

Penalltia e tretë është për Celtic: Mendy pengon Abada në zonë, por nga njëmbëdhjetë metra Courtois hipnotizon Juranovic. Në pjesën e dytë, Blancos mbyllin ndeshjet me Asensio, Vinicius dhe Valverde brenda 20 minutave (51′, 61′ dhe 71′). Pas finalizimit të Jota në minutën e 84-të përfundon 5-1, me spanjollët që do të jenë në vazon e parë në shorte për fazën e 16-shes.

Në vend të dytë është Leipzig, i cili fiton 4-0 në Varshavë kundër Shakhtarit në përballjen direkte falë goditjes së Nkunku (10′), André Silva (50′), kundërsulmit të Szoboszlai (62′) dhe autogoli të Bondar (68′) në përfundimin e Dani Olmos, i cili u fut pak sekonda më parë. Nga ana tjetër, ukrainasit do të duhet të kënaqen me Europa League.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -