Monday, May 20, 2024

Risi në Premier Ligë, gjyqtari kryesor me video-kamerë në trup

Lexo

Për herë të parë në një ndeshje të Premier League, gjyqtari do të ketë një video-kamerë në trup.

Arbitri Jarred Gillett do të përdorë një pajisje të montuar në kokë të quajtur “RefCam” kur të gjykojë ndeshjen e sotme në kampionat midis Crystal Palace dhe Man Utd.

Pamjet e filmuara nuk do të transmetohen drejtpërdrejt. Ato do të përdoren në një program që ofron pamje dhe njohuri për gjykimin në Premier League.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img