Sunday, April 14, 2024

Sherri me Fenerbahçen, Trabzonspor dënohet me 6 ndeshje me dyer të mbyllura. Pezullim dhe për zv-trajnerin dhe gjobë prej rreth 87,000 euro

Lexo

Një ndeshje pezullim dhe për zv-trajnerin. Zemërimi i klubit ndaj Federatës vendase të Futbollit: “Të gjithë të dorëhiqen”

Grusht i fortë ndaj Trabzonsporit për atë që ndodhi më 17 mars, kur qindra tifozë dolën në fushë në fund të ndeshjes për të sulmuar lojtarët e Fenerbahçes: klubi u ndëshkua me 6 javë me dyer të mbyllura dhe një gjobë prej rreth 87,000 euro. Është dënuar me një ndeshje edhe ndihmëstrajneri, Egemen Korkmaz.

Dënime më të lehta për disa lojtarë të Fenerbahçes të përfshirë në situatën e krijuar: İrfan Can Eğribayat dhe Jayden Oosterëolde, një ndeshje pezullim për secilin. Asnjë sanksion për Michy Batshuayi dhe Bright Osayi-Samuel, të cilët ranë në kontakt me tifozët kundërshtarë. Trabzonspor nuk e mori mirë dhe me sa duket do të apelojë: “Drejtësia juaj e ndyrë! Ngrihuni nga vendet tuaja dhe jepni dorëheqjen” postimi helmues në Tëitter.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img