Shkodrani Marçelino Preka i bashkohet kombëtares U-21 për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Sllovenisë

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Kombëtarja shqiptare e 21 vjeçarëve ka nisur ditën e sotme grumbullimin për dy ndeshjet zyrtare që do të zhvillojë ndaj Andorrës dhe Sllovenisë, sfida të vlefshme për kualifikueset e kampionatit Europian 2023. Skuadra e drejtuar nga tekniku shqiptar Alban Bushi është grumbulluar në qytetin e Durrësit, ku do të zhvillojë edhe stërvitjet në kuadër të këtyre dy sfidave.

Trajneri Bushi bëri publike ditën e shtunë listën me 25 lojtarët e ftuar për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Sllovenisë, mirëpo lista ka pësuar ndryshime ditën e sotme.

Departamenti i Komunikimit në Federatën Shqiptare të Futbollit bën me dije se mbrojtësi shqiptar i Hanoverit, Ramen Çepele nuk do të jetë pjesë e këtij grumbullimi për këto sfida, për shkak të një dëmtimi të pësuar.

Kësisoj, Çepele, i cili nuk udhëtoi drejt Shqipërisë, do të zëvendësohet nga mbrojtësi i Bylisit, shkodrani Marcelino Preka, që do të jetë i gatshëm të vihet menjëherë nën urdhrat e Bushit.

Mbrojtësi i qëndrës Marçelino Preka ishte në fakt i grumbulluar nga trajneri Armando Cungu në kuadër të dy miqësoreve ndaj Malit të Zi, por tashmë, me kërkesen e tajnerit të kombëtares U-21, Alban Bushi kalon tek kjo skuadër. Ndërkohë, burimet nga FSHF bëjnë me dije se vendin e Prekes tek kombëtarja U-19 do ta zërë lojtari i Dinamos, Elsamed Burgaj.

Ndeshja e parë e Kombëtares U-21 është ajo ndaj Andorrës, që do të luhet më 7 tetor, në stadiumin “Elbasan Arena” duke nisur nga ora 19:00 ndërsa katër ditë më vonë kuqezinjtë presin po në këtë stadium Slloveninë, sfidë që luhet në ora 18:30.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -