Friday, May 24, 2024

Shqiprim Taipi vendos për të ardhmen e tij

Lexo

Shqiprim Taipi vendosi të mbyllë aventurën me Kukësin pas dy vitesh. Mesfushori ka vendosur ta vijojë karrerën në Kazakistan te skuadra e Kaspij Aktau.

Kampionati kazak është në aktivitet e sipër teksa janë zhvilluar deri më tani 15 javë. Skuadra e re e Taipit për momentin gjendet në vendin e 13-të me vetëm 10 pikë, megjithatë me merkaton e hapur, Kaspij synon të përforcohet dhe të marrë veten në klasifikim teksa shqiptari cilësohet si një afrim me shumë vlera në repartin e mesfushës.

Kujtojmë se në të kaluarën Shqiprimi ka luajtur për Shkëndijën dhe Shkupin në kampionatin maqedonas, për Prishtinën në Kosovë. Ndërkohë në Superiore përveç Kukësit ka luajtur edhe për Skënderbeut.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img