Friday, June 21, 2024

Silvinjo ul në stol Uzunin, ish-i i Tiranes pritet titullar ndaj Çekisë

Lexo

Kombetarja do te luaj sot nje nga sfidat me te rendesishme ne keto kualifikuese te Euro 2024. Kuqezinjte do te sfidojne Çekine ne “Fortuna Arena” duke nisur qe nga ora 20:45. Nje duel që do te vendose per “koken” e grupit pasi dy ekipet ne renditje i ndan vetem 1 pike,me çeket qe udheheqin me 7 te tilla.

Silvinjo mbremjen e djeshme ka dhene edhe direktivat e fundit ne Prage, ndersa ka skicuar edhe formacionin me te cilin do te zbrese ne fushe per te tentuar 3 piket. Braziliani do te luaje me skemen 4-2-3-1, ndersa lojtaret qe do hidhen ne fushe jane te njejte si ndaj Ishujve Faroe.

Dilema me e madhe mbetet krahu i majte i sulmit, ku ka nje balotazh mes Taulant Seferit dhe Myrto Uzunit, por ish-i i Tiranes eshte me i avantazhuar per ta nisur nga minuta e pare. Gjithsesi mbetet te shihet deri pak para ndeshjes se çfare do te vendose timonieri i kuqezinjve.

Shqiperia:Berisha,Mitaj(Balliu),Xhimshiti,Ismajli,Hysaj,Ramadani,Asllani,Seferi(Uzuni),Bajrami,Asani,Cikalleshi Trajner:Silvinjo

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img