Friday, September 29, 2023

Spanja shkatërron Gjeorgjinë, Morata realizon “tripletë”

Lexo

Spanja ka shënuar fitore të thellë në udhëtim ndaj Gjeorgjisë, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Ndeshja e zhvilluar sonte në Tbilisi përfundoi me rezultatin 1:7.

Alvaro Morata shkëlqeu duke realizuar tripletë (22′, 40′, 66′). Solom Kverkvelia (27′, autogol), Dani Olmo (38′), Nico ëilliams (68′) dhe debutuesi Lamine Yamal (74′) shënuan golat tjerë në fitoren e spanjollëve. Golin e vetëm dhe të nderit për gjeorgjianët e shënoi Giorgi Chakvetadze (49′).

Spanja pas kësaj fitore ka gjashtë pikë dhe tani renditet e dyta në Grupin A. Gjeorgjia është e katërta me katër pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img