Spektakël golash në “Adush Muça”, Egnatia i merr 3 pikë Bylisit

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

BYLIS 2-3 EGNATIA (47′ Lajthia, 87′ Trumçi  / 56′ Xhekson, 63′ Duamena, 83′ Atanda)

Egnatia ka fituar në transfertë me shifrat 2-3 ndaj Bylisit në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Pjesa e parë nuk kishte shumë raste dhe u mbyll pa gola.

45-minutat e dyta ishin një spektakël golash në “Adush Muça” ku u shënuan plot 5 gola. Fillimisht ishte Lajthia që shënoi në të 47′ për Bylisin. Por Damcevski u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në të 54′ dhe i dha një penallti Egnatias, nga ku Xhekson vendosi barazpeshën.

Rrogozhinasit shënuan përsëri në 63’ me Duamenën. Në minutën e 83’ Atanda shënoi golin e tretë për ekipin duke bërë që të shpërthente festa. Kur u mendua se llogaritë e kësaj sfide u mbyllën do të shënohej edhe goli i 5-të. Këtë herë ballshiotët shënuan golin e dytë me Trumçin në minutën e 87-të.

Me këtë fitore Egnatia ruan vendin e 4 por shkon në kuotën e 34 pikëve, ndërsa Bylisi zbret në renditje, përkatësisht në vendin e 9- të me 26 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -