Superiore-Java e 23-të luhet në dy ditë, 3 ndeshje të dielen dhe 2 të hënën

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Futbolli shqiptar vazhdon të ketë një ngarkesë jo të vogël. Problemet e fillim sezonit me bojkotin që skuadrat e Superiores bënë për javë të tëra, ndikuan negatisht në mbarëvajtjen e zhvillimit të aktivitetit zyrtar të kampionatit kombëtar. Pasojat e atij bojkoti skuadrat po i vuajnë tani, kur në pjesën më të madhe kalendari i ndeshjeve planifikon nga tre ndeshje në javë. Kështu pas të mërkurës kur u luajt java e 22-të, java e 23-të vijon menjëherë me ballafaqimet e kësaj fundjave.

Në fakt, të 5 ndeshjet e Superiores ishin planifikuar të luhen të dielen, por vendimi i orëve të fundit të mbrëmjes së mërkurë bëri që dy prej çifteve të javës së 22-të të spostohen për ditën e hënë.

Bylis-Teuta, Kastrioti-Tirana, dhe Partizani-Skënderbeu, janë tre çiftet që do të përballen të dielen, dy të parët në orën 13.00 ndërsa i treti, Partizani-Skënderbeu në orën 16:00.

Të hënën e 8 marsit, duke filluar nga ora 13.00 do të luhet ndeshja e katërt e kësaj jave Laçi-Apolonia, ndërsa java e 23-të mbyllet me duelin Vllaznia-Kukësi i planifikuar të luhet në stadiumin “Loro Boriçi duke filluar nga ora 16.00.

Java 23 (7-8 mars)

Të dielën

Bylisi-Teuta 13:00

Kastrioti-Tirana 13:00

Partizani-Skënderbeu 16:00

Të hënën

Laçi-Apolonia 13:00

Vllaznia-Kukësi 16:00

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -